• 17 sierpnia 2022

PLGBC_inspiration_H&W: Elżbieta Rotblum

PLGBC_inspiration_H&W: Elżbieta Rotblum

PLGBC_inspiration_H&W: Elżbieta Rotblum 1022 1024 PLGBC

ZDROWIE I KOMFORT

PLGBC_inspiration: Elżbieta Rotblum

PLGBC przedstawia nowy cykl PLGBC_inspiration. W krótkich wypowiedziach liderek i liderów branży rzucamy nowe światło na zagadnienia związane ze zrównoważonym budownictwem oraz zdrowiem i komfortem. W ramach cyklu będziemy przedstawiać punkt widzenia, ciekawe case studies i zjawiska społeczne korespondujące z danym tematem – skondensowana dawka inspiracji od PLGBC.

Sustainable Development Expert, Skanska Property Poland

Elżbieta Rotblum

Osoby starsze, szczególnie podczas pandemii, przestały być, jako jedyna grupa społeczna, uosabiane z pojęciem samotności, zależności oraz problemów ze zdrowiem. Covid mocno podważył powyższy schemat i pokazał, że sytuacja odosobnienia i wynikające z niej poczucie samotności potrafi niezwykle negatywnie odbić się nie tylko na naszym samopoczuciu, lecz również bezpośrednio na stanie zdrowia. Tych najmłodszych na rynku pracy też.

Co więcej, w obliczu – jak i później w następstwie powyższego stanu – warto jest spojrzeć krytycznie na swoje zdrowie i wsłuchać się czego naprawdę potrzebujemy. Dostępne jest wiele rozwiązań, zapewniających wsparcie naszych organizmów, również w formule hybrydowej, które pozwolą nam się poczuć lepiej mentalnie i dodatkowo zmaksymalizować tę przyjemność interakcji z drugim człowiekiem.

Okres pandemii bardzo dużo nas nauczył, między innymi tego, jak jesteśmy dla siebie ważni. Dobitnie również pokazał, że praca razem – zarówno dla młodych i dla tych już bardziej doświadczonych życiowo i zawodowo, w komfortowych dla ciała i umysłu warunkach jest warta…niemal każdych nakładów sił, jak również środków.
Wybierajmy mądrze dla naszych pracowników – ich komfort psychiczny i fizyczny jest wart każdych pieniędzy.

Ekspert ds. zrównoważonego rozwoju z 15-letnim doświadczeniem zawodowym.Od ponad 4 lat jest związana ze spółką biurową Skanska w Europie ŚrodkowoWschodniej, gdzie m.in. odpowiada za program edukacyjny „Green Education by Skanska” skierowany do najemców powierzchni biurowych i ich pracowników, wdrażanie reguł gospodarki o obiegu zamkniętym na projektach oraz za współpracę z biznesem w zakresie komunikacji ESG.
Jest inicjatorką i współzałożycielką Body & Mind Network, sieci pracowniczej (ERG)skupionej na wspieraniu fizycznego i psychicznego dobrostanu pracowników.
Członkini Zarządu w Polskim Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.

Skip to content