• 17 listopada 2021

Precertyfikacja Warsaw UNIT i poradnik o systemach certyfikacji wielokryterialnych

Precertyfikacja Warsaw UNIT i poradnik o systemach certyfikacji wielokryterialnych

Precertyfikacja Warsaw UNIT i poradnik o systemach certyfikacji wielokryterialnych 1024 535 PLGBC

Materiał partnera

Warsaw UNIT należący do Ghelamco Poland jest oficjalnie precertyfikowany w systemie WELL v2 Core! To największy projekt tego typu w Europie, który uzyskał precertyfikację stosując najnowszą, bardziej rozbudowaną wersję schematu WELL. Za proces precertyfikacji odpowiadało Sweco Polska.

Co oznacza to dla użytkowników? Warsaw UNIT zapewni najwyższej jakości środowisko wewnętrzne oraz wsparcie zdrowia i dobrego samopoczucia użytkowników. Projekt jest teraz na ostatniej prostej do uzyskania finalnej certyfikacji na wysokim, zaplanowanym wcześniej poziomie. Więcej o tym i innych systemach certyfikacji możecie przeczytać w zakładce Certyfikacje wielokryterialne na stronie internetowej Sweco.

Ciekawostka

Sweco korzystało z pilotażowej wersji systemu. Jednostka certyfikująca International WELL Building Institute (IWBI), uwzględniła doświadczenia zespołu Sweco przygotowując finalną wersję WELL v2, którą wykorzystuje teraz cały świat.

Inżynierowie Sweco Polska opracowali praktyczny poradnik po najbardziej popularnych systemach certyfikacji wielokryterialnych. Wiele lat naszych doświadczeń oraz kilkanaście tygodni pracy zaowocowało kompendium wiedzy inżynierskiej, czerpiącej z międzynarodowych metod oceny budynków. Publikacja została przygotowana z myślą o szerzeniu wiedzy i stymulowaniu działań projektowych z zakresu zrównoważonego budownictwa.

Głównym celem opracowania jest wskazanie podstawowych wytycznych, dobrych praktyk i pokazanie przykładów rozwiązań, które w ramach koncepcji projektu, a następnie projektowania oraz realizacji przyczyniają się do powstania obiektu – bardziej zielonego, a co z tego wynika bardziej przyjaznego i tańszego w użytkowaniu.

Poradnik adresujemy do wszystkich tych, którzy chcą poszerzać wiedzę z zakresu zrównoważonego projektowania budynków, a w szczególności członkom zespołów projektowych i wykonawczych, studentom i wykładowcom, inwestorom i zarządcom nieruchomości.

Szerzenie wiedzy z zakresu ekologicznego budownictwa przyczynia się do wypełniania celu nr 4 z Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (Dobra jakość edukacji) i stanowi podstawę do poprawy warunków życia ludzi.

Mamy nadzieję, że dostępność poradnika, który można bezpłatnie pobrać ze strony Sweco Polska, oraz jego przystępna forma okażą się ciekawe dla czytelników zainteresowanych ekologicznymi rozwiązaniami. Zobacz przewodnik