• 17 marca 2021

Sufity Armstrong, AMF oraz Heradesign teraz pod marką Knauf Ceiling Solutions

Sufity Armstrong, AMF oraz Heradesign teraz pod marką Knauf Ceiling Solutions

Sufity Armstrong, AMF oraz Heradesign teraz pod marką Knauf Ceiling Solutions 1024 577 PLGBC

Materiał partnera

Oferta trzech liderów branży akustycznych sufitów podwieszanych dostępna jest teraz jako jedna marka. Setki rozwiązań: sufity mineralne, metalowe, drewniane, z wełny drzewnej, panele ścienne oraz systemy nośne. Niezmienne pozostaje jedno – priorytet ekologii i przyjazności dla użytkowników wnętrz.

Proces harmonizacji sufitów i systemów nośnych dostępnych dotychczas jako oddzielne marki już trwa. By ułatwić inwestorom, ekipom budowlanym i architektom poruszanie się w procesie wyboru rozwiązania, Knauf Ceiling Solutions porządkuje ogromną ofertę. Proces ten podzielono na etapy:

Powierzchnia płyt – czyli jedna z najważniejszych cech odróżniających poszczególne linie produktowe. Producent zdecydował, że w przypadku części rozwiązań, które były bardzo podobne i dostępne w oddzielnych (do niedawna) firmach część modeli zostanie bez zmian, będzie też nadal miała swoje dawne, odrębne nazwy modelu. Np. w nowej ofercie Knauf Ceiling Solutions dostępne będą obie z najbardziej popularnych powłok sufitów: AMF – STAR i CASA z Armstrong.

Niektóre z linii znanych do tej pory z oferty Armstrong lub AMF zostanie wycofana (np. seria sufitów wyspowych Armstrong Optima Canopies zostanie zastąpiona przez płyty AMF Topiq Sonic Elements). W przypadku niektórych serii sufitów pozostanie rozwiązanie, które było bardziej popularna biorąc pod uwagę dotychczasowy asortyment Armstrong i AMF. Czyli np. linia Armstrong Perla OP dB znika, ale pozostanie praktycznie identyczna płyta, czyli THERMATEX Alpha HD (w grubości 30 lub 35mm)

Krawędzie – czyli nazwy i układy krawędzi płyt sufitowych znane do tej pory też zostaną ujednolicone. W zdecydowanej większości przypadków będą wyglądać i nazywać się dokładnie tak jak do tej pory określane były w ofercie Armstrong.

W przypadku krawędzi fazowanych warto zwrócić uwagę, że sam kształt krawędzi będzie taki, jak w przypadku płyt marki Armstrong, co oznacza zmianę dla płyt marki AMF. Planując zakup, a także już w czasie montażu trzeba więc pamiętać, by płyt ze starej i nowej produkcji nie łączyć w jednym pomieszczeniu.

Firma ujednolici także system opakowań – wszystkie produkty Knauf Ceiling Solutions będą miały jednolity system oznakowania. Pod marką Knauf Ceiling Solutions dostępne będą nie tylko mineralne sufity znane do tej pory z oferty Armstrong i AMF, ale także sufity z wełny drzewnej Heradesign, oraz linie sufitów metalowych i drewnianych, które znają już zwolennicy rozwiązań Armstrong.

Nowy lider rynku

Knauf Ceiling Solutions jest liderem w projektowaniu i produkcji nowoczesnych sufitów podwieszanych, okładzin ściennych i systemów zawieszenia. Portfolio obejmuje całą gamę różnorodnych materiałowo systemów przeznaczonych dla obiektów rekreacyjnych i hoteli, biur, placówek edukacji, opieki zdrowotnej, handlu i transportu, oferując funkcjonalne, zrównoważone i nowoczesne rozwiązania, zwiększając komfort użytkowników i przekształcając wymagania projektowe w konkretne rozwiązania.

W październiku 2019 r. Armstrong Ceiling Solutions oraz firma Knauf Gips KG (światowy lider na rynku materiałów budowlanych, producent elementów suchej zabudowy) połączyły siły, aby zaoferować to, co najlepsze w jednej wiodącej na rynku marce – Knauf Ceiling Solutions. Firma z siedzibą w Iphofen (Niemcy) opracowuje i produkuje kompletne rozwiązania sufitowe w 13 najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w ośmiu różnych krajach Europy i Azji.

Jest pionierem w podejmowaniu działań w zakresie ochrony środowiska i wdrażania w życie zasad zrównoważonego rozwoju. Produkty Knauf Ceiling Solutions posiadają certyfikację  Cradle to Cradle, czyli potwierdzenie produkcji i użytkowania materiałów zgodnie z najbardziej zaawansowaną ogólnoświatową ideą zrównoważonego wytwarzania – pełnego cyklu funkcjonowania produktów „od kołyski z powrotem do kołyski”. Produkty marki Armstrong wykorzystywane są w budynkach certyfikowanych w systemach m.in. WELL Building Standard, LEED, BREEAM, DGNB.

W wyborze i odpowiedzi na nurtujące pytania pomoże ekipom wykonawczym i architektom zespół ekspertów Knauf Ceiling Solutions: service-ce@knaufarmstrong.com

Skip to content