• 25 sierpnia 2022

Wbiegnij na Varso Tower i odkryj widok zapierający dech w piersiach

Wbiegnij na Varso Tower i odkryj widok zapierający dech w piersiach

Wbiegnij na Varso Tower i odkryj widok zapierający dech w piersiach 960 321 PLGBC

Materiał partnera

Już 8 października br. odbędą się zawody Wbiegnij na Varso Tower, czyli bieg po schodach na dach jednego z nowych symboli Warszawy. Zawodnicy będą mieli do pokonania blisko 1 400 schodów prowadzących na 53 piętro wieżowca, a meta znajdzie się na wysokości 230 metrów – aż dwukrotnie wyżej niż punkt widokowy w Pałacu Kultury i Nauki.

To prawdziwa gratka dla biegaczy i miłośników sportowej aktywności, którzy po raz pierwszy zawitają w gościnnych progach nowego najwyższego wieżowca w Polsce. Uczestnicy Wbiegnij na Varso Tower będą mieli okazję podziwiać imponującą panoramę miasta z jego tarasów widokowych, jeszcze zanim zostaną otwarte dla turystów. Stopień trudności biegów po schodach jest zawsze wysoki, lecz organizatorzy zachęcają do udziału także szczytnym celem wydarzenia.

W zależności od liczby zgłoszonych zawodników, zarządca i właściciel budynku, firma HB Reavis, przekaże określoną kwotę na rzecz działań pomocowych dla osób poszkodowanych na skutek wojny w Ukrainie, prowadzonych przez Polską Akcję Humanitarną. Przy 250 uczestnikach do organizacji trafi 10 tysięcy złotych, a jeśli wypełniony zostanie limit 500 chętnych, przekazana na cel charytatywny kwota urośnie do 20 tysięcy złotych.

Mierzące 310 metrów wraz z iglicą Varso Tower zdominowało już ranking najwyższych budynków w Unii Europejskiej pod względem wysokości architektonicznej. Bijący rekordy wieżowiec stanie się teraz areną rywalizacji o medale i wyzwaniem wymagającym nawet dla najlepszych specjalistów tej młodej dyscypliny sportu. Ich wynik będzie zaliczony do klasyfikacji Towerrunning Tour 2022 organizowanej przez Towerrunning World Association w słynnych drapaczach chmur, takich jak Empire State Building, Taipei 101 czy Wieża Eiffla.

Pierwsze 250 pakietów startowych będzie dostępnych w cenie 60 zł. Każdy uczestnik imprezy otrzyma m.in. pamiątkową koszulkę, medal i wodę na mecie oraz numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Rejestracja osób zainteresowanych startem w zawodach trwa od 22 sierpnia na stronie: www.wbiegnijnavarso.pl.

Skip to content