• 21 marca 2023

Zapraszamy do Gdyni na Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

Zapraszamy do Gdyni na Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

Zapraszamy do Gdyni na Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków 1024 575 PLGBC

Już 25 maja br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni rozpocznie się trzecia edycja Trójmiejskiego Dnia Zielonych Budynków. Konferencja organizowana przez Costa Project i WSP Polska poświęcona jest tematyce odpowiedzialności ekologicznej ze szczególnym wskazaniem na branżę budowlaną oraz projektową. Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC obejmuje Patronat Wspierający nad wydarzeniem. W gronie prelegentek znajdzie się dr inż. Dorota Bartosz, Dyrektorka ds. Zrównoważonego Budownictwa w PLGBC.

W odróżnieniu od poprzednich edycji, w tym roku tematyka skupiona będzie mniej na budynkach samych w sobie, a bardziej na ich znaczeniu w kontekście całości miejskiego ekosystemu. Nacisk zostanie postawiony na poszanowanie miejskiej bioróżnorodności, zrównoważone planowanie przestrzenne oraz błękitno-zieloną infrastrukturę. Nie zabraknie jednak znanych tematów w nowych ujęciach, takich jak taksonomia w sektorze budowlanym czy zarządzanie w oparciu o model gospodarki o obiegu zamkniętym.

Ideą wydarzenia, oprócz niesienia wartości edukacyjnej, jest stworzenie przestrzeni dla osób pracujących w szeroko rozumianej branży budowlanej i inwestycyjnej do wymiany wiedzy, doświadczeń, spostrzeżeń oraz pomysłów. Okazją do wzajemnego inspirowania się i motywowania w drodze do wspólnego celu, jakim jest tworzenie zdrowego, przyjaznego i ekologicznie bezpiecznego miasta.

Konferencja objęta jest Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni. Wydarzenie jest także częścią miejskiego projektu Gdynia w Klimacie.

PROGRAM

BLOK 1 „Architektura jako element Ekosystemu Miasta”
Prezentacja: Wprowadzenie do panelu: „Architektura jako element Ekosystemu Miasta” – Joanna Rayss (Rayss Group)
Panel dyskusyjny:
Prowadzący: Joanna Rayss (Rayss Group)
Uczestnicy: Bartosz Felski (Sopocka Akademia Nauk), Monika Szewczyk (UNEP/GRID-Warszawa), Kamil Jawgiel (WSP)

BLOK 2 „Odpowiedzialny biznes”
Prezentacja: Taksonomia – Justyna Biernacka (Materiality)
Panel dyskusyjny:
Prowadzący: Dorota Bartosz (PLGBC)
Uczestnicy: Katarzyna Gruszecka-Spychała (Miasto Gdynia), Agnieszka Kalinowska-Sołtys (SARP), Dariusz Prasek (Sustainability Advisory Services), Dariusz Stasik (WPiP)

BLOK 3 „Zarządzanie w obiegu zamkniętym”
Prezentacja: Gospodarka Obiegu Zamkniętego – Dariusz Prasek (Sustainability Advisory Services)
Prezentacja: Odzysk odpadów – Michał Mikołajczyk (Rekopol)
Prezentacja: Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Gdańsk – Sławomir Kiszkurno (Port Czystej Energii)

Dowiedz się więcej
Sprawdź agendę wydarzenia

Skip to content